Jesteś tutaj:Strona GłównaKlasyArchiwumWycieczka do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego Wymysły Pod Lasem koło Pomiechówka

Wycieczka do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego Wymysły Pod Lasem koło Pomiechówka

9 października 2012 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego "Wymysły Pod Lasem". Uczestniczyliśmy w tematycznych zajęciach – „Dzień Ziemniaka”.

Podczas wycieczki do Gospodarstwa Agro-Edukacyjnego "Wymysły Pod Lasem" dzieci poznały historię uprawy ziemniaka, dowiedziały się również jakie są sposoby przetwarzania ziemniaków. Każde dziecko miało okazję obrać i trzeć ziemniaka, uczestniczyć w produkcji mąki ziemniaczanej. Dzieci pomagały pani kucharce robić placki ziemniaczane, gotowały kisiel, wycinały pieczątki z ziemniaków. Każde dziecko miało możliwość "zmierzyć się" z motyką i wykopać z ziemi przynajmniej jednego ziemniaka. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na pyszne jedzenie - smażoną kiełbasę i pieczone ziemniaki. Dzieci odwiedziły również zwierzęta w zagrodzie: kury, kaczki, owce, gęsi, indyki, dużą radość sprawiła uczniom możliwość ich nakarmienia.

Artykuły powiązane