Jesteś tutaj:Strona GłównaPortfolioSzkolne Jasełka 2012

Szkoła inna niż wszystkie.
Kameralna, bezpieczna, każde dziecko znajdzie tu swoje miejsce.

Możecie Państwo przekonać się o tym odwiedzając nas w następujących terminach:
1. Dzień otwarty - wkrótce podamy
2. Festyn z okazji Dni Ziemi 20 kwietnia 2013 r. (sobota)

Atuty szkoły:
1. Położona w cichym zakątku Ursynowa, z dogodną komunikacją.
2. Parterowy budynek bez barier architektonicznych.
3. Wydzielone części budynku: dla oddziałów przedszkolnych, dla klas 1 – 3, dla klas 4 – 6.
4. Duże boisko częściowo wyłożone tartanem, profesjonalny plac zabaw dla młodszych dzieci, ozdobne tereny zielone.
5. Sala gimnastyczna z antresolą dla publiczności.
6. Stołówka.
7. Gabinet profilaktyczno-zdrowotny.
8. Dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe.
9. Nowoczesna pracownia komputerowa.
10. Biblioteka z zapleczem multimedialnym.
11. Świetlica z bogatym programem zajęć pozalekcyjnych.
12. Profesjonalnie wyposażony gabinet logopedyczny.

Oferta edukacyjna:
Od wielu lat obok klas masowych prowadzone są klasy integracyjne. W klasach integracyjnych uczy się maksymalnie 20 uczniów, w tym do 5 z orzeczeniami do kształcenia integracyjnego. W klasie takiej pracuje równolegle dwóch nauczycieli. Z reguły, nauczyciel wspierający w klasie integracyjnej prowadzi dzieci przez cały okres nauki w naszej szkole.

Oddział przedszkolny – „klasa 0”

1. Sale w oddzielnym skrzydle.
2. Dzienny rozkład zajęć niezależny od pracy szkoły.
3. Zajęcia sportowe m.in. gry i zabawy ogólnorozwojowe, nauka jazdy na łyżwach.
4. Uczestnictwo w koncertach muzycznych wzbogaconych o prezentację instrumentów.
5. Istnieje możliwość zorganizowania nauki języka angielskiego, korektywy, rytmiki oraz innych zajęć zgodnie z oczekiwaniami rodziców.
6. Szkoła zapewnia opiekę uczniom klasy „zero” w ramach świetlicy szkolnej pod opieką stałego wychowawcy, z możliwością pozostania w ich sali.
7. W stołówce szkolnej oprócz obiadów możliwe jest zorganizowanie podwieczorków.
8. Dzieci mogą uczestniczyć w różnych innych zajęciach organizowanych w szkole.

Klasy 1 – 3

1. Język angielski i informatyka od pierwszej klasy.
2. Ścieżka czytelnicza „Wędrówki z bajką przez świat”.
3. Zajęcia w pracowni multimedialnej.

Klasy 4 – 6

1. Kontynuacja języka angielskiego.
2. Ścieżki edukacyjne: edukacja czytelnicza i medialna, edukacja regionalna dziedzictwo kulturowe, wychowanie do życia w rodzinie.
3. Koła przedmiotowe (ustalane we wrześniu).

Klasy w naszej szkole

Zaletą naszej szkoły są niewielkie klasy. Nauczyciel ma więc możliwość dokładnie poznać swoich uczniów i indywidualnie zaplanować pracę dydaktyczno - wychowawczą z każdym z nich. Na każdym poziomie nauczania są dwie klasy równoległe, jedna z nich jest klasą integracyjną.

KLASY INTEGRACYJNE

W klasach integracyjnych pracuje 2 nauczycieli: nauczyciel prowadzący (na poziomie I-III nauczyciel nauczania zintegrowanego, w klasach IV - VI nauczyciel danego przedmiotu) oraz pedagog specjalny, pełniący funkcję nauczania wspomagającego dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z założenia nauczyciel wspierający opiekuje się dziećmi przez cały czas nauki w naszej szkole. Klasy liczą do 20 dzieci, w tym od 3 do 5 dzieci z orzeczeniem potrzeby kształcenia specjalnego. Podczas realizacji programu nauczania, zgodnego z obowiązującą podstawą programową dla 6 letniej szkoły podstawowej, szczególny nacisk kładzie się na naukę poprzez doświadczeniem i aktywizację uczniowie mają możliwość rozwijania swojego potencjału np. poprzez otrzymanie dodatkowego zadania bądź jego modyfikację, dostosowaną do możliwości i potrzeb. Pracę nauczycieli wspierają specjaliści: logopeda, pedagog specjalny, reedukator, pedagog, psycholog.

Szkoła organizuje lekcje muzealne, wycieczki, wyjścia do kina i teatru oraz wyjazdy edukacyjno – rekreacyjne na „Zielone Szkoły” i „Białe Szkoły”.
W szkole realizowany jest jednolity program wychowawczo - profilaktyczny „Spójrz inaczej”. Odbywają się również cykliczne zajęcia profilaktyczne prowadzone przez Straż Miejską i Policję.
Uczniowie potrzebujący dodatkowego wsparcia mogą otrzymać pomoc od specjalistów na terenie szkoły: pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy i psychologa.

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 7.00 – 17.30. Obejmuje opieką przede wszystkim uczniów klas „0” – 3. Proponuje zajęcia programowe, które rozwijają umiejętności, zainteresowania, poszerzają wiadomości. Świetlica jest organizatorem wielu konkursów, imprez szkolnych i środowiskowych.
W szkole działają drużyny zuchowe i harcerskie, organizujące ciekawe zajęcia.
Istnieje możliwość korzystania z dodatkowych, płatnych zajęć (np. z języka angielskiego, plastyki, nauki tańca, nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych).

Stałe uroczystości, imprezy i wydarzenia szkolne:
1. Sprzątanie Świata – wrzesień.
2. Ursynowski Piknik Integracyjny – wrzesień/październik.
3. Dzień Patrona – 19 października.
4. Jasełka – wigilia.
5. Dzień Babci i Dziadka – styczeń.
6. Europejski Dzień Wiosny – Spring Day in Europe – marzec.
7. Festyn z okazji Dni Ziemi – kwiecień.
8. Dzień Matki – maj.
9. Dzień Dziecka / Dzień Sportu - 1 czerwca.
10. Pamiętamy również o rocznicach i świętach narodowych.

Na terenie placówki od wielu lat działa prężnie Rada Szkoły, która aktywnie wspiera działania szkoły i podejmuje ciekawe inicjatywy.

Rodzicom naszych uczniów proponujemy zajęcia wspierające proces wychowania w „Akademii dla Rodziców i Wychowawców”.